Naučné stezky

Města a obce

Vrcholy hor

Jezera a vodstvo

Přírodní krásy

Ubytování

 

"Přírodu ponechat přírodě"V Národním parku Bavorský les je naplňován slogan "přírodu ponechat přírodě". Příroda se zde vyvíjí bez zásahů člověka podle přírodních zákonů tak, aby zde vzniklo území bez hospodářského využívání.

Národní park Bavorský les (Nationalpark Bayerischer Wald) byl založen v roce 1969 jako vůbec první Národní park v Německu o velikosti 13.000 ha. Zahrnoval oblast Roklanu a Luzného s přilehlými lesy až ke Finsterau. Návštěvnicky nejoblíbenější je zde zoologická zahrada a návštěvnické středisko Hanse Eisenmanna u Neuschönau.

V roce 1997 byl Národní park rozšířen od Roklanu přes Falkenstein až po Bayerisch Eisenstein a zahrnul vlastně území původní lesní správy Zwiesel. Jeho rozloha vzrostla na dnešních 24.250 ha.Informační centrum severně od Ludwigsthalu

V novém území Národního parku vzniká nové informační centrum severně od Ludwigsthalu zaměřené na prezentaci "divočiny" (Haus zur Wildnis). V jeho okolí je rovněž budována Zoo ve volné přírodě. Spolu s dalšími informačními centry místních obcí je tak k dispozici síť informací s různým zaměřením.